fbpx

ALTA PLUS 3D Yazıcı

[row]

[col span=”6″ span__sm=”12″]

[ux_image id=”1098″ image_size=”large” height=”140%”]

[button text=”Satın Al” expand=”true” icon=”icon-angle-right” link=”https://siluetturkiye.com/urun-kategorisi/cihazlar/”]

[/col]
[col span=”6″ span__sm=”12″ max_width=”500px”]

Silhouette ALTA PLUS 3D Yazıcı

  • Baskı Ebatları 124 mm x 124 mm x 130 mm
  • Filament Türü 1,75 mm PLA Filament
  • Tabaka Kalınlığı 0,05 mm’den 0,5 mm’ye kadar
  • Boyutlar: 250mm x 230mm x 480mm
  • Birim Ağırlık: 4.5 kg

3D baskı dünyası çok heyecan verici ve hala çok yeni, bu yüzden kesinlikle öğrenilecek çok şey var. Silhouette Alta ve 3D Baskı ile İlgili Temel Bilgiler hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız eBook kitabımızı tıklayınız…

[ux_image id=”1101″ link=”https://siluetturkiye.com/wp-content/uploads/2020/07/ebook-3D-printing-basics.pdf” target=”_blank”]

[/col]

[/row]

Silhouette Alta Plus Tanıtımı
Silhouette Alta® Plus, Silhouette’in ilk 3B yazıcısı olan orijinal Alta’nın yükseltilmiş bir sürümüdür. Özel 3D nesneler oluşturmak için kullanılabilecek delta tarzı bir yazıcıdır. Tasarımlar oluşturmak ve hazırlamak için Silhouette 3D yazılımı ile eşleştirildiğinde yaratıcılığınızı tamamen yeni bir boyuta taşıyabilirsiniz.

[ux_image id=”1094″]

 

Silhouette Alta Plus Tanıtımı
Silhouette Alta Plus, Silhouette’in ilk 3B yazıcısı olan orijinal Alta’nın yükseltilmiş bir sürümüdür. Özel 3D nesneler oluşturmak için kullanılabilecek delta tarzı bir yazıcıdır. Tasarımlar oluşturmak ve hazırlamak için Silhouette 3D yazılımı ile eşleştirildiğinde yaratıcılığınızı tamamen yeni bir boyuta taşıyabilirsiniz.

Silhouette Alta Plus’ın Özellikleri
Önceden kalibre edilmiş ve önceden monte edilmiş olarak gelir
Özel 3D tasarımları yazdırabilir
Baskı kalitesini artırmaya yardımcı olmak için yerleşik bir fan kullanır
Kendi 3D baskı yazılımı Silhouette 3D ile birlikte gelir
Projeye bağlı olarak yazdırma ayarlarınızı yapmanızı sağlar
Yüksek ve düşük hızlarda yazdırır
Düşük ve yüksek sıcaklıklarda yazdırır
130 mm boyunda ve 124 mm genişliğe kadar baskılar
Silhouette Snap Kits ile kendi 3B tasarımlarınızı oluşturmanıza olanak tanır
Nesneleri 1,75 mm PLA filamentle yazdırır
Silhouette 3D dosyalarını ve üçüncü taraf dosyalarını (.STL ve .OBJ formatları) yazdırır
Silhouette Studio yazılımın’dan içe aktarılan dosyaları yazdırabilir.

3D Baskı Nedir?
3D baskı, dijital bir modelden fiziksel bir 3D nesne oluşturma işlemidir. Dijital model, 3D baskı yazılımında dilimleme adı verilen bir işlemle 3D baskı için hazırlanır; burada yazılım, baskı işlemini her katmana böler. Dilimleme işlemi tamamlandığında, yazılım bilgileri 3D yazıcıya gönderir, bu da filaman adı verilen plastik bir materyali ısıtır ve her seferinde bir ince erimiş filaman tabakası basar. Filaman soğuduğunda, 3D nesne tamamlanır.

[ux_image id=”1113″]

 

Silhouette Alta Plus’ı Neden Düşünmelisiniz?
Mevcut birçok 3D yazıcı, özellikle ilk kez kullananlar için pahalıdır ve bunları kutudan çıkarmanız gerekir. Alta Plus önceden monte edilmiş, önceden kalibre edilmiş ve tak ve çalıştır özelliğine sahiptir. Başlamak için ihtiyacınız olan her şey kutuda gelir. Buna ek olarak, 400 €uro rekabetçi bir fiyata mevcuttur.

Silhouette Alta satın alındığında 3D tasarımınızı baskıya göre özelleştirmek ve hazırlamak için Silhouette 3D yazılımına sahip olursunuz. Bu yazılım benzersiz çünkü tek elden bir mağaza; Silhouette 3D ile nesnelerinizi tasarlayıp dilimleyebilir ve baskı talimatlarını 3D yazıcıya gönderebilirsiniz. Bu bir oyun değiştirici! Birçok 3D baskı sistemi, tek bir yazılım deneyiminde tasarım yapmanıza ve dilimlemenize izin vermez.

[ux_image id=”1096″]

 

Orijinal Alta ve Alta Plus arasındaki fark nedir?
Alta Plus’ın not etmesi gereken birkaç yeni unsur var. İlk, daha belirgin fark görünümdür. Alta Plus, orijinal Alta’nın klasik beyaz olduğu gridir. İkinci fark, 3D baskılarınızın oluşturulmasına yardımcı olmak için Alta Plus’a bir fan eklemektir. Üçüncü fark, kalibrasyon noktalarını elle ayarlama ve Alta Plus 3D yazıcıyı kalibre etmeyi daha kolay ve daha hızlı hale getirme yeteneğidir. Son fark, baskı kafası parçasının çıkarılması daha kolay olacak şekilde güncellenmiş olması, böylece ihtiyacınız olduğunda değiştirmeyi kolaylaştırmaktır.

[ux_image id=”1093″]

 

Nasıl Çalışır?
Filamentin ucunu makinenin üst kısmındaki besleyici ve filament hortumundan geçirin. Tasarımınızı Silhouette 3D’de açın ve yazdırma ayarlarınızı seçin. “Dilim” i seçin, ardından yazılım yazdırılacak katmanları belirler. Tasarımınızı yazdırmaya hazır olduğunuzda ve makineniz plastik filamanı belirtilen sıcaklığa kadar ısıttığında, Alta erimiş filamanı çıkarmaya ve katmanlamaya başlayacaktır. Makine yazdırmayı bitirdiğinde ve filaman soğuduğunda, 3D nesneniz olur.

[ux_image id=”1100″]

 

Alta Plus ile ne tür bir filament kullanılabilir?
Alta ve Alta Plus’ın her ikisi de 1,75 mm kalınlığında tescilli olmayan herhangi bir PLA filamenti kullanır. Silhouette, çeşitli renk ve yüzeylerde hem standart hem de özel filaman satmaktadır. Her türün fiyatını ve kullanılabilirliğini görüntülemek için lütfen SiluetTurkiye.com adresini ziyaret edin.

[ux_image id=”1095″]

 

Alta Plus Kullanılabilirliği
Bugünden itibaren, sarf malzemeleri sürerken Silhouette Alta, filaman ve diğer makine aksesuarlarını sipariş edebileceksiniz. Proje fikirleri ve ilham için web sitemizi ve sosyal medya kanallarımızı tekrar kontrol edin!

[ux_video url=”https://vimeo.com/439782410/29acb803f7″]

Shopping Cart
Whatsapp Mesajı